Bude to o Bondovi. Jamesovi Bondovi.

Autor: Kamila Mišíková | 31.10.2012 o 21:53 | Karma článku: 6,40 | Prečítané:  657x

Všetci priaznivci tohto neohrozeného super agenta, ktorý zvládne všetko - ďalej nečítajte. A ak budete, tak to berte s nadhľadom. Je to len názor jedného laika, ktorý filmom vôbec nerozumie.  Ak si Skyfall chcete pozrieť, nečítajte tiež. Pravdepodobne vám poviem, ako to skončilo.

Dnes v kine okrem Skyfall nič normálne nehrali a tak reku, veď James Bond je klasika - to nemôže byť zlé. Veď ako, ono to až také zlé nebolo, aby som len stále nekritizovala. Ale pre mňa to bolo príšerné dlhééééééé. Ja by som filmy dlhšie ako 90 minút zakázala. Toto je moja hranica, kým si z filmu ešte niečo ako tak pamätám. Ale dĺžka 143 minút bola vražedná.  A tak vám poviem niečo o tom, čo som si zapamätala.

V tajne službe Veľkej Británie je veľký prúser. Šlohli im údaje s tajnými agentmi v tajných teroristických organizáciách. Najprv je tajné, kto za tým je, ale neskôr zistíme, že to má na svedomí taký blonďavý nechuťas.  Proste divný typ. A on sa chce pomstiť šéfke tajnej služby, že sa na neho asi tak pred 100 rokmi niekde vykašľala. Šéfka má tak 70, ale občas si ponadáva ako mladica. No a náš hrdina ju ide ochraňovať.

Popri tom vypije litre alkoholu a má pár ženských. A samoška, nenechá si ujsť šancu, aby sa mohol predstaviť tak, ako to je pre neho typické: „Bond. James Bond." Chcelo sa mu už len odpovedať českým vtipom: „Bloud. Velbloud." Ale čajka mu povie iba svoje krstné meno a tým pokazí celý efekt. Aspoň pre mňa.

Toho blonďavého maniaka Jamie chytí a privezie ho do Londýna (už sa nepamätám odkiaľ). A tam si už naša teta-šéfka myslí, že je zahojená, ale opak je pravdou. Slizoun s tým rátal. Ujde z mega stráženého úkrytu a chce len jedno - zabiť našu tetu. James je ale kamoš a na svojom fáre ju vezie do úkrytu - do domu, kde vyrastal. Ich PC maník im pomôže, aby ich nikto nenašiel (teta nechce, aby kvôli nej zomrel tisícdeväťstopäťdesiaty tretí agent). Nájsť ich môže iba blonďavý maník. Proste Bond si to chce s ním vyriešiť vo férovke.

A tak sa Jamie s tetou a nejakým starým známym pripravujú na útok - vyrábajú výbušniny zo žiaroviek a tak. (Jamie asi volal s MacGyverom). Maník ich aj s kopou zabijakov samozrejme nachádza a vtedy začne strielačka a všetko dymí a syčí a vybuchuje...  No ale tým to ešte nekončí. Bohužiaľ.

Teta, starý známy, maniak, pár pomocníkov a James všetko prežijú a záverečná dráma sa odohrá v neďalekom kostolíku. Maniak už-už chce zabiť tetu a aj seba (že jedným výstrelom prestreliť obom hlavy?), keď v tom prichádza Vrhač-nožov-james a vrhne Blonďákovi poslednú dýku do chrbta. Ten následne zomrie (konečne!!!, po toľkých výbuchoch a zraneniach). No ale čo čert nechcel, zdá sa, že ani teta to neprežije. Pri prestrelke v dome sa poranila a teraz ju to dobehlo. Takže pár minút po Maníkovi ide dole aj ona. A Bondie sa tak snažil... (Aj slzu vyronil).

Keby aspoň teta prežila. Ale nie... Takto to bolo strašne dlhé a natiahnuté a hlavne bez happyendu. Sa neoplatilo ani čakať. Ako povedal S., najlepší z celého kina bol na začiatku trailer na Hobbita. (No neviem, veď aj to je mega dlhé a hlavne rozdelené na xy častí - to neznášam).

Tak nabudúce budem radšej písať tú diplomovku. Tá snáď bude mať šťastnejší koniec.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Čo si o autokamerách myslí polícia a môže ísť video na Facebook?

Autokamery snímajú aj poznávacie značky a tváre ľudí, s videami preto treba narábať opatrne.

DOMOV

Smer opúšťajú nitrianski členovia, nepáčia sa im miestne kšefty

Predseda miestneho klubu je nespokojný.


Už ste čítali?