Listy z Petrohradu - Trošku kultúry nezaškodí.

Autor: Kamila Mišíková | 9.3.2012 o 16:50 | Karma článku: 5,97 | Prečítané:  515x

Čaute kamaráti.   Dnes je voľný deň, tak vám píšem. Aj včera bolo voľno, Rusi MDŽ berú vážne. A aby mohli oddychovať tri dni vkuse, tak si preniesli nedeľu na dnes. Čiže v nedeľu idú všetci do roboty a my do školy. To, že potom bude pracovný týždeň 6 dňový, už nevadí nikomu.

 

Včerajší deň bol pre všetky ženy šťastným dňom. Všetci muži sa snažili urobiť niečo špeciálne, kupovali darčeky, platili večere a hlavne kupovali KVETY. Ak žena 8. marca nedostane kvety, znamená to, že ju nikto nemá rád. Ako tvrdila naša učiteľka, žena ktorá nedostane kvety od nikoho, si ich kúpi sama, aby bez nich nešla po ulici. Odkiaľ pozná tieto praktiky sa nikto neopýtal...

My sme včerajší deň zavŕšili v galérii moderného umenia Erarta, kde sa o 7 večer začínal už tretí „otvorený mikrofón", čiže stand up show. Atmosféra bola veľmi priateľská, v sále nás bolo asi iba 30. Počas večera vystúpilo 7 chalanov so svojimi viac alebo menej vtipnými a viac alebo menej naučenými rečami. Ďalší mikrofón bude o dva týždne, možno sa prihlási aj niekto od nás. :)

Minule, keď som vám písala, som sa pomaly chystala na koncert do Ermiztážneho divadla, ak sa pamätáte. V rámci hudobnej Ermitáže tam vystupovala britská jazz speváčka Norma Winstone. To vám bol teda zážitok. Na pódium vystúpila taká nízka postaršia dáma, ale keď začala spievať... Na svoje si prišli starí jazzoví fajnšmekri ale aj hudobní zvedavci, ako my. Pódium Ermitážneho divadla sa vraj nachádza nad miestnosťou, v ktorej zomrel Peter Veľký. Či to je pravda som nezisťovala, ale s tou informáciou Norma začala svoj koncert.

Nedeľa tiež patrila kultúre, ale už iného rázu. Boli sme v parku v Pavlovske na Maslenici. Bola to taká ľudová zábava so všetkým, čo k tomu patrí. Hudba hučala, na pódiu vrešťala teta v kostýme, že nech zdvihneme ruky a dáme sa do kruhu, od všadiaľ naokolo rozvoniaval šašlík, palacinky a varené víno. Okrem jedla v okolitých stánkoch predávali ešte plno iných nezmyselných harabúrd, najčastejšie bábiku Maslenicu, ktorú ste si sami mohli spáliť. Taká nevinná zábavka pre všetky deti. :) Na záver „programu" sa zapálila mega Maslenica, čím definitívne odišla zima a prišla jar. Až na tie kopy snehu všade naokolo... Ale ľudia sa zabávali, tešili, tlačili palacinky hlava nehlava, takže na svete bolo krásne.

A teraz otázka na vás: Ako si predstavujete typickú ruskú cigánku? Ruskí cigáni vedia že vraj čarovať a veštiť. A radi používajú hypnózu. O tom by vedela porozprávať Káťa, ktorá jednej cigánke, po dlhom uprenom pohľade do očí, „dobrovoľne" dala svoje zlaté náušnice. Táto príhoda sa mi zdala predsa len trochu prehnaná, ale keď si potom jedného dňa sadla v metre ku mne cigánka, začala som si ju viac všímať. A aj ona si všímala mňa. Cítila som jej uprený pohľad na sebe a začala sa mi točiť hlava. Mala som pocit ako keby som strácala nad sebou kontrolou. Tak som ostatok všetkého zdravého v sebe zapojila, vstala som a sadla som si od nej ďalej. Bála som sa, že aj mňa zachvátia darcovské chúťky, ktoré nebudem vedieť ovládnuť. Kto vie čo to bolo. Možno bola tiež majster v hypnóze a možno ja som majster v sugerácii samej sebe.

5 dní dozadu tu boli demokratické a spravodlivé voľby a Rusi si opäť nečakane zvolili Putina za prezidenta. Tento raz až na 6 rokov. Tým sa ale žije. Mať takého čáva za prezidenta... J A my sa v škole učíme v novej skupine. Je nás málo a je to super. A s bývalými spolužiakmi sa stretávame po škole, naposledy sme boli na filme The Artist. Je nemý, tak nebudem nič o ňom písať, radšej si ho choďte pozrieť a sami sa rozhodnite, či sa vám páči. Nám sa páčil!

Myslím, že na dnes stačí, aby Veva zase nenadávala. Tak sa majte pekne a noste teplé oblečenie, lebo na jar dlho v zimnom, na jeseň dlho v letnom!

A choďte zajtra voliť! Aj za tých, ktorí si nevybavili voličské preukazy! :)

http://www.youtube.com/watch?v=7DrCRJn2q5I

Pá pá.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Čo si o autokamerách myslí polícia a môže ísť video na Facebook?

Autokamery snímajú aj poznávacie značky a tváre ľudí, s videami preto treba narábať opatrne.

DOMOV

Smer opúšťajú nitrianski členovia, nepáčia sa im miestne kšefty

Predseda miestneho klubu je nespokojný.


Už ste čítali?